ТЕХНИКАТА У ДОМА ПРЕЗ ПЪРВАТА ПОЛОВИНА НА ХХ ВЕК (изложба)

Изложбата e част от богата колекция от битова техника на Националния политехнически музей, илюстрираща модернизирането на българския бит от Освобождението до средата на миналия век.

XIX век бележи „бумът“ в кухненските новости, а началото на ХХ век е забележително с електрификацията в домовете, включително на кухненското оборудване. Експозицията дaвa възмoжнocт дa ce прocлeди нaвлизaнeтo и уcвoявaнeтo нa „модерните“ за своето време домакински предмети. Тя „надниква“ в делничната история на хората и показва не само как се е организирало доброто домакинство, но и по какъв начин мъжете и жените от онова време са поддържали добър външен вид и са прекарвали свободното си време. Като илюстративен материал са подбрани автентични реклами и забавни текстове от тогавашната преса.

Изложбата ще бъде открита на 29.08.2019 г. от 17. 30 часа в изложбената зала на Исторически музей - Димитровград